Četvrtak, 19 Studeni 2020 07:53

Uvjerljiva pobjeda nad Splitom

ŽRK Osijek - ŽRK Split 2010 33:23 (17:10)

U 9. kolu 1.HRL za žene dočekali smo ekipu Splita, koja je u dosadašnjem dijelu prvenstva ostvarila 3 pobjede. Iako smo na papiru bili favoriti, ušli smo s velikom dozom opreza. Sam početak utakmice dao je naslutiti da nas čeka jedna vrlo dobra partija naših djevojaka, jer smo krenuli furiozno i odvojili se na 3 pogotka prednosti već u 15. minuti. Obrana je bila na visokoj razini, iz čega su uslijedile kontre i polukontre koje smo uspješno realizirali. U napadu smo imali razna rješenja i bili dominantni u svim segmentima igre pa smo na predah otišli sa 7 pogodaka razlike.

U drugom poluvremenu povećavamo na 20:12, nakon čega slijedi mini serija gošći iz Splita, gdje se vraćaju na 20:16. Trener Mrkonja u tim trenucima uzima minutu predaha, nakon koje vraćamo stvari u svoje ruke i na kraju slavimo sa 10 pogodaka razlike. Najraspoloženije u našim redovima bile su Jerčinović sa 7 i Lacković sa 5 pogodaka, dok je Hren uz 4 pogodaka upisala čak 8 asistencija. Golmanice Borac i Brkić ravnopravno su podijelile 16 obrana (svaka po 8), s time da se Brkić upisala i u strijelce.

Za vikend smo slobodni, a 28.11. igramo zaostalu utakmicu 4. kola protiv ekipe Sinja na domaćem terenu, što će ujedno biti i zadnja utakmica u 1.hrl ove godine.

Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 19 Studeni 2020 08:50