Ponedjeljak, 28 Rujan 2020 06:21

SLAVLJE U PRVOM KOLU

ŽRK Zrinski - ŽRK Osijek (10:12) 18:26

Nakon više od 6 mjeseci stanke, konačno je počela 1.HRL!

Dva mjeseca priprema, neizvjesnost oko početka prvenstva i "novo normalno" je iza nas. Prije 20-ak dana održan je ždrijeb koji nas je u prvom kolu spojio sa ekipom Zrinskog iz Čakovca. Na put smo krenuli u kompletnom sastavu, u ulozi favorita, ali oprezni. Sam početak utakmice dao je naslutiti da ćemo bez većih poteškoća slaviti na otvaranju prvenstva, što je izuzetno bitno za dobru atmosferu u ekipi, ali i za brušenje forme za nadolazeće izazove. Krenuli smo žestoko i maksimalno koncentrirano u obrani, te vrlo brzo vodili 5 razlike (5:10). Sve što je i uspjelo proći, većinom je branila golmanica Brkić, od čega čak dva penala u prvih 20 minuta. Od 22. do 29. minute ulazimo u "crnu rupu" gdje kroz nekolicinu tehničkih grešaka pružamo domaćinu priliku za povratak u utakmicu, no na poluvrijeme ipak odlazimo sa prednošću od 2 pogotka (10:12).

Početak drugog poluvremena bio je preslika zadnjih 10 minuta prvog dijela, no na sreću, tehničke greške u napadu kompenzirali smo čvrstom obranom i nismo dopuštali domaćinu da dođe u minimalan zaostatak. Od 44. minute "ubacujemo u brzinu više" i sa 3 vezana pogotka Milice Grbavčević, a nakon toga 4 vezana pogotka Nine Milovanović odlazimo na +6. Do kraja utakmice prednost je rasla za konačnih +8.

Slijedi reprezentativna stanka, a nakon toga veliki derbi s ekipom Bjelovara na domaćem terenu!

Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 28 Rujan 2020 07:10